New  in Town
O PROJEKTU

O PROJEKTU NEW IN TOWN

Život ve městě se mění každý den. Vznikají nové podniky, objevují se nové příležitosti pro byznys, kulturu i volný čas. Ruch v městských ulicích se navíc stále silněji překrývá s tím virtuálním. Nový Tiguan je stavěný pro život bez hranic. Můžete v něm dojet do nové restaurace a přitom nepřijít o novinky na internetu. Můžete se tvářit sebejistě a přitom rozechvěle čekat, co řeknou přátelé na váš poslední příspěvek na Twitteru.

Oslovili jsme 12 osobností, pro něž je aktivní život ve městě nezbytností, aby se do ulic vydali v novém Tiguanu. Na webu New In Town Vám budeme průběžně zprostředkovávat jejich nejnovější zážitky a objevy. Cesta městských objevitelů začíná. Přisedněte si.

David Koller

Charismatický rockový zpěvák, skladatel a bubeník se proslavil jako lídr nejznámější české rockové skupiny Lucie. Aktuálně připravuje Best of album reflektující jeho více než pětatřicetiletou sólovou kariéru. Na podzim chystá turné s hosty z různých žánrů. Společně vystoupí ve vybraných městech na místech, kde dosud nehrál. Letos v březnu dostal dvě hudební ceny Anděl za aktuální album ČeskosLOVEnsko. Společně s Davidem Černým a Alicí Nellis stál u vzniku centra současného umění MeetFactory.

Jitka Schneiderová

Krásná žena, filmová i divadelní herečka, finalistka taneční soutěže StarDance. Debutovala v kultovním filmu Samotáři, kde ztvárnila hlavní roli Hanky. Ze seriálů si zahrála v Letišti, Přešlapech, Černé sanitce a Přístavu. Zazářila také v pohádce Jezerní královna a filmech Hany, Jak se krotí krokodýli a Ztraceni v Mnichově. O svém životě a každodenním objevování vypráví na sociální síti Instagram.

Pavel Maurer

Proslulý Prague Food Festival nebo neméně vyhlášený Grand Restaurant Festival. Za těmito akcemi stojí milovník dobrého jídla Pavel Maurer, který je zároveň také vydavatelem renomovaného průvodce nejlepšími a nejzajímavějšími restauracemi Česka s názvem Maurerův výběr Grand Restaurant. Každý víkend si můžete naladit jeho kulinářské glosy na vlnách Radiožurnálu. Gurmán a propagátor dobrého jídla se v nich zamýšlí nad úrovní gastronomie v Česku. Objevování nových podniků i mimo významné kulinární destinace je Pavlovým denním chlebem.

Maxim Velčovský

Designér s nezaměnitelným účesem vidí umění všude – v kompozicích města i daleko za jeho hranicemi. Spasitel českého porcelánu působí jako umělecký ředitel firmy Lasvit, navrhuje pro vlastní designové studio Qubus a vede Ateliér keramiky a porcelánu na VŠUP. Už během školní docházky se snažil překračovat hranice a přicházet s jinými řešeními. O pár let později překročil české hranice v rodinném Volkswagenu Transporter a nyní se vydává za životem bez hranic s kamarádem a fotografem Tomášem Součkem.

Miloš Čermák

Píše rád o všem, všude a pořád. Šéf zpravodajského serveru Hospodářských novin, spisovatel, vystudovaný biokybernetik a osobnost českého internetu. Je velice aktivní na sociálních sítích, kde komentuje aktuální dění, a náruživý milovník nových technologií a také 206 centimetrů vysoký nadšený běžec.

Petr Koukal

Už v mládí si vysnil, že vyhraje olympiádu v badmintonu. Vítězil v juniorských turnajích, stal se několikanásobným mistrem republiky, účastníkem olympiády v Pekingu, Londýně a letos v Riu. Svůj zatím poslední sen si splnil v Panenském Týnci, kde se v nedostavěném gotickém chrámu oženil s biatlonistkou Gabrielou Soukalovou. Oba se v životě potkali s rakovinou a společně proti ní také bojují. Petr své snažení pojmenoval podle povinných kontrol aut: STK pro chlapy. Společně nás v novém Tiguanu vezmou do míst, jejichž dojem vydrží déle než jen na první pohled.

Hana Michopulu

Ve svých misích je velmi úspěšná. Zakládala časopis Apetit, obnovovala tradici farmářských trhů, vydávala kuchařky a vede dnes už legendární bistro Sisters, kam se chodí na ty nejlepší chlebíčky v Praze. Společný jmenovatel všeho, co dělá, je vždy stejný – dobré jídlo. Ať už na trhu v Klánovicích, nebo i několik desítek kilometrů daleko. Dodavatele kvalitních a čerstvých surovin objevuje Hana neustále. Její vášní je česká kuchyně a obnovování místních tradic.

Tomáš Poláček

Rozhovory začal psát jako jedenáctiletý, kdy se s diktafonem nejprve drze pozval ke spisovateli Jaroslavu Foglarovi a později i ke kardinálu Františku Tomáškovi. V Magazínu DNES se vyhranil jako autor velkých rozhovorů a reportáží, které dnes píše do měsíčníku Reportér. Jako jeden z nejznámějších stopařů v Česku si splnil sen, a ještě o tom napsal knihu. Knihu o bláznivé výpravě, během níž se ve dvou stech padesáti autech povětšinou nevalné úrovně dostal přes Sibiř, Aljašku, nebezpečnou Střední Ameriku nebo peruánskou poušť až do střediska Ushuaia v Ohňové zemi - nejjižnějšího města světa.

Petr Kučera

Zapálený znalec historické architektury a urbanismu, celoživotní obdivovatel Prahy a neúnavný organizátor populárních naučných vycházek a přednášek. Žádnou stavbu sám nezrealizoval, zato ale spoustě z nás pootevřel obzory svým netradičním pohledem na opomíjená místa a památky. Petr jako opravdový znalec metropole má Prahu jako kvíz. Čím více ji luští, tím více ji propadá. S novým Tiguanem a všemi jeho chytrými inovacemi ale vyráží vstříc objevování nových zážitků a industriální architektury daleko za hranice Prahy.

Lukáš Hejlík

Každý den je na jiném místě. S oblíbeným kočovným cyklem scénického čtení LiStOVáNí můžete Lukáše potkávat v našich městech i daleko za jejich hranicemi. Den co den totiž publiku představuje zajímavé knihy formou čteného divadla. Vedle herectví se Lukáš úspěšně věnuje také objevování skrytých gastronomických klenotů. Na blogu Gastromapa Lukáše Hejlíka zjistíte, jestli se i ve vašem okolí neskrývá stylové místo, o kterém jste do dneška neměli ani tušení. V Česku je totiž spousta míst k obdivování. A ještě více k objevování. A někdy je lepší si trochu zajet, než se hodně spálit.

Jan Březina

Procestoval šest kontinentů a na stovku zemí. A přesto má stále co objevovat. Jako profesionální fotograf prahne po nezapomenutelných zážitcích a v rámci platformy Ilumio pořádá fotografické expedice do Asie, Afriky a Ameriky. Snímky pro něj nejsou jen záznamem reality, a tak nejenom v jeho špičkově vybaveném ateliéru vznikají skutečná mistrovská díla. Honza občas také píše a občas jen tak užívá života. Stejně jako 12 osobností i on v těchto dnech objevuje neznámá místa v našich městech i daleko za jejich hranicemi.

CHATTY

Za úspěšnou oděvní značkou CHATTY stojí módní návrhářky Anna Tušková a Radka Sirková. Kolekce této tvůrčí dvojice se staly synonymem stylové městské módy a současně se do povědomí zapsaly dokonale propracovanými džínami na míru. Jejich ojedinělý hghi-endový koncept nemá v Evropě obdoby. Základem jejich práce je poctivé krejčovské řemeslo, láska k denimu a k propracovanému detailu.